Przepisy /

Zdrowe odżywianie /

CO JA W OGÓLE MAM CI DO POWIEDZENIA?

CO JA W OGÓLE MAM CI DO POWIEDZENIA?

No trochę tego będzie 🙂 Może choć część wyda Ci się mądra i przydatna 🙂

Dzień jak co dzień, wieczór, wracam z pracy. Jako że nie mam w domu radia włączam telewizor na nasz ulubiony kanał informacyjny, który służy nam za „wypełniacz ciszy” i zabieram się za robienie kolacji. Na kanale akurat przerwa reklamowa: bezprzewodowy odkurzacz, świąteczna melodyja zachęcająca do zakupu telefonu pod choinkę, portal wakacyjny z ofertami na przyszłe lato.

I w końcu to co lubię najbardziej – reklamy jedzenia:) No to lecimy 😀 Płatki fitness, po których zjedzeniu będziesz piękna i szczupła jak Pani, która je zachwala leżąc w bikini nad basenem. Kolejne płatki, tym razem z pełnego owsa, które w magiczny chyba (bo jak się pytam???) sposób obniżą Ci cholesterol. Batonik mleczny dla dziecka, który swoim (wątpliwym) składem – no bo pełne mleko, ma wzmocnić jego kości i ząbki (znów pytam, jak???). Jogurt z największą ilością cukru spośród rynkowych produktów, który wysmukli Twój brzuszek i nigdy więcej nie zaznasz uczucia wzdęcia. Olej rzepakowy, najwspanialszy bo nasz – polski, który tańcząca w stroju ludowym kobiecina poleca do smażenia. Pyszna i gotowa już zupka, która co prawda pierwotnie ma postać proszku, ale za to po dolaniu wody staje się wartościowym posiłkiem pełnym witamin, idealnym do podania na obiad swojej rodzinie. Napój gazowany, który pokoleniu lat 70-tych i 80-tych kojarzy się ze świętami, bo tylko wtedy można było sobie pozwolić na coś tak wyjątkowego i pysznego. I choć te napoje mamy na co dzień dostępne w sklepach, to do dziś kojarzą się z magicznymi świętami, Mikołajem i dostatkiem świątecznego stołu.

Same cuda. Nic tylko pędzić do sklepu po to wszystko i zaczynać pięknieć, szczupleć i zdrowieć:) HA!

Te reklamy mają Cię łapać za serce (dobro dziecka, pożywny obiad dla rodziny, magia świąt), mają celować w Twoje pragnienia (szczupła sylwetka, lepsze zdrowie), w Twoje poglądy (polskie, nasze rodzime – na pewno zdrowe), mają w bardzo sprytny sposób skłonić Cię do uwierzenia, że to co Ci oferują jest prawdą.

Chcę na tym blogu wyjaśnić Ci jak jest naprawdę. Wyjaśnić Ci dlaczego masz podchodzić z dystansem do tego co pokazują reklamy i zacząć krytycznie patrzeć na produkty dostępne na sklepowych półkach. Pokazać Ci zdrowe produkty i wyjaśnić dlaczego powinieneś z nich korzystać. Chcę przedstawić Ci wyniki badań naukowych, które stawiają nasz sposób odżywiania w całkowicie innym świetle niż dotąd uważano. Chcę podzielić się z Tobą wiedzą na temat zapobiegania wystąpieniu w przyszłości chorób cywilizacyjnych i łagodzenia objawów chorób, które już posiadasz. Chcę pokazać Ci, że to co jesz dziś, wpływa na to jak będziesz się czuć za kilka, kilkanaście lat, że Twój organizm to najdoskonalsza na świecie konstrukcja, o którą trzeba dbać i się troszczyć, którą należy szanować.

Baw się dobrze;) Have fun! 🙂

Napisane: 15 września 2017 przez maja_lewandowska

- Instagram -